Centrum Nowych Technologii (CeNT) Uniwersytetu Warszawskiego to kompleks nowoczesnych budynków, w skład których wchodzą m.in. sale wykładowe i seminaryjne oraz laboratoria doświadczalne pozwalające na prowadzenie programów edukacyjno-badawczych dla studentów i doktorantów. Z punktu widzenia oddziaływania na poziomie ogólnokrajowym, realizacja projektu wynika z potrzeby zapewnienia odpowiedniej liczby specjalistów w dziedzinach nowych technologii, co pozwoli na wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. W nowopowstałych obiektach wchodzących w skład CeNT będą reprezentowane wybrane dyscypliny naukowe, mające obecnie największy wpływ na szybkość postępu technologicznego i cywilizacyjnego. Są nimi w przypadku opisywanego projektu przede wszystkim: biologia, biotechnologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka, ochrona środowiska, technologia chemiczna.
Firma FRAPOL zrealizowała dostawy central na Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Dostawy zostały zrealizowane w trzech etapach.
Dostawa pierwsza obejmowała 17 central o łącznym wydatku powietrza około 300 400 m3/h, 5 urządzeń w wykonaniu standard z krzyżowym wymiennikiem ciepła, funkcja grzania i chłodzenia. Pozostałe 12 w wykonaniu cleanroom również wyposażone w nagrzewnice oraz chłodnice z czego 2 z krzyżowym wymiennikiem ciepła.
Dostawa druga składała się z 20 central w wykonaniu standardowym o łącznym wydatku powietrza 200 790 m3/h z czego 15 urządzeń nawiewno-wywiewnych i 5 nawiewnych. Wyposażone zostały one w funkcje grzania, chłodzenia i filtracji powietrza. Odzysk ciepła realizowany jest przez wymiennik glikolowy- 9 central i wymiennik obrotowy 4- centrale.
W ramach trzeciego etapu realizacji zostało dostarczonych 6 central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych w wykonaniu dachowym o łącznej ilości wydatku powietrza ok. 116 000 m3/h. Centrale spełniają funkcję odzysku ciepła, realizowanego za pomocą wymienników obrotowych (2 sztuki) i układu odzysku glikolowego (4 sztuki), a także funkcję filtracji powietrza, grzania, chłodzenia oraz tłumienia hałasu.
Ponadto we wrześniu 2014r. uzupełniliśmy etap pierwszy o dodatkowe 3 centrale nawiewno-wywiewne w wykonaniu higienicznym o łącznym wydatku powietrza 18 690 m3/h , z możliwością grzania i chłodzenia dostarczanego powietrza.